تکنولوژی های مورد استفاده

html5

 HTML5:

این روزها HTML5 به عنوان جدیدترین استاندارد وب توسط اپل، گوگل و دیگر شرکت های بزرگ به رسمیت شناخته شده است. این استاندارد به برنامه نویسان و توسعه دهندگان این امکان را میدهد که بدون استفاده از افزونه هایی مانند فلش پلیر قادر به استفاده از گرافیک پیشرفته، انیمیشن و دیگر عناصر باشند. در این نسخه از HTML، تگ های معنایی یا همان Semantic Tags نیز مطرح شده اند.

Masterclass-in-HTML5-and--0CSS3:

توسعه CSS3 به سمت قطعه بندی کردن یا بعبارت دیگر ماژول بندی کردن کدها مورد استفاده قرار می گیرد ویرایش های قبلی css کد ها خیلی طولانی و برخی مواقع دست و پا گیر می شدند بنابراین قطعه بندی کردن کدها کمک زیادی به ساده سازی آنها در css3 نموده است در این نسخه امکان سایه دار کردن عناصر، استفاده از چند عکس در پس زمینه، انیمیشن و … اضافه شده است.

js

JavaScript:

جاوااسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی است که بیشتر با کد های HTML در ارتباط است و روی پلت فرم های مختلف اجرا میشود. یکی از وظایف جاوااسکریپت اعتبار سنجی فرم هاست که در سمت کاربر انجام میشود به کمک این زبان می‌توان به اشیاء داخل صفحات HTML دسترسی پیدا کرد و آنها را تغییر داد. به همین علت برای پویا نمایی در سمت کاربر، از این زبان استفاده می‌شود.

bootstrapBootstrap

بوت استرپ یکی از فریم ورک های مروبط به CSS است که مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای ایجاد صفحات وب است که شامل دستورات HTML، CSS و توابع جاوا اسکریپت جهت تولید و نمایش فرم ها، دکمه ها، تب ها، ستون ها و سایر المان های مورد نیاز طراحی وب می باشد را گردهم آورده است Bootstraping به معنی راه اندازی یک فرآیند بدون استفاده از منابع خارجی است.

jujQuery:

جی کوئری یک کتابخانه از جاوااسکریپت است که پیمایش اسناد HTML ، رسیدگی به رویدادها، متحرک سازی و تعاملات ای جکس (AJAX) را به منظور توسعه سریع وب تسهیل می کند. و همچنین یک سری امکانات از پیش آماده شده را به شما اراده می‌دهد.

jmjQuery Mobile

با جی کوئری موبایل می تونید صفحاتی از وب را طراحی کنید که به اندازه صفحه نمایش حساس باشد یعنی تمامی عناصر به نسبت صفحه نمایش کاربر تغییر اندازه خواهند داد. جی کوئری موبایل داری انیمیشین های زیبا و touch-friendly (لمسی پسند)می باشد.

jq

jQuery UI

jQuery UI یک کتابخانه رایگان جاوااسکریپت که بر پایه jQuery توسعه داده شده است. این کتابخانه شامل کامپوننت های رابط کاربری (widget)، انیمیشن و … است و برای ساخت رابط کاربری Rich برای برنامه های تحت وب کاربرد دارد.

lessLESS CSS

LESS توسط روش‌هایی مانند متغیرها، حسابگرها، mixinها و توابع، قابلیت‌های CSS را توسعه داده و آنرا پویا ساخته است. LESS در هر دو محیط سمت کاربر و سمت سرور قابل اجــــرا و بهره‌ گیری می‌باشد. به نوعی می‌توانیم به آن زبان پویای شیوه نامه‌ها نیز اتلاق کنیم.

badges_DD_SASS_Stage3  Sass

مخفف Syntactically Awesome Style Sheets است و یک زبان پیش پردازنده CSS به حساب می آید . Sass اساسا یک روش توسعه یافته از کدنویسی در CSS همراه با Syntax به حساب می آید . Sass باعث میشود کدهای css را بتوان سریعتر و راحتر و تمیز تر نوشت. همچنین قابلیت استفاده مجدد reuseable را میدهد که بسیار میتواند مفید باشد .

AJAX-For-Smooth-Loading-of-Search-Results-in-WordPress-SiteAJAX:

واژه Ajax سرنام عبارت Asynchronous JavaScript and XML و به معنی ترکیب نامتقارن جاوا اسکریپت و XML است. ماهیت صفحات وب و پروتکل HTTP به گونه ای است که به طور معمول وقتی درحال وب گردی هستیم، به ازای هر کنش و واکنش میان ما و سایتی که در حال کار با آن هستیم، کل یک صفحه وب از نو بارگذاری می شود. AJAX از این اتفاق جلوگیری می کند

php-trainingMVC

یکی از الگوهای پرکاربرد PHP هست که تقریبا جوابگوی هر نوع Applicationای می تونه باشه و مخفف سه کلمه View ، Model و Controller هست. مفهوم MVC براساس جداسازی بخشهای اساسی تعریف شده. به این صورت که کدها رو به سه بخش View، Model و Controller تقسیم کنیم تا کنترل و توسعه کدها به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

دیدگاه ها (0)

پنج + 10 =